Geri
Abkant - Giyotin KesimCnc Hassas Plazma KesimGalvaniz KesimLazer KesimPlazma KesimSilindir BükümWater Jet Kesim

Plazma Kesim

Resimler
Plazma Kesim Nedir

Plazma kesim, elektrik iletkenliği yüksek bir madde sayesinde sıcak ve hızlandırılmış plazmanın kesim işlemi yapılacak yüzeye uygulanmasıdır. Bu kesim tekniği ile alüminyum, çelik, sac, bakır gibi malzemeler çok keskin ve pürüzsüz bir şekilde kesilebilmektedir. Plazma kesim cihazları, yüksek hızlı ve hassas kesimi ve düşük işletme maliyeti sayesinde büyük sanayi firmalarından hobi atölyelerine kadar sanayinin birçok alanında kendine yer bulmuştur. Paslanmaz çelik saclar, paslanmaz çelikler, alüminyum ve alüminyum alaşımları gibi malzemelerde oldukça üstün bir kesim sağlamaktadır. Sanayinin birçok alanında tercih edilmiş ve oldukça geniş ve kaliteli hizmet prensipleriyle çalışmalar yapılmıştır. Günümüzde en çok tercih edilen kesim yöntemlerinden biridir.

Plazma Kesim Hizmetleri

Plazma kesim endüstride oldukça fazla hizmet alanı olan bir sektördür. Bunun birkaç sebebi vardır. Kolay taşınabilir olması ve makinelerin tamamen portatif olabilmesi sebebiyle yerinde hizmet verme özelliğine sahip makinelerle istenen yerde ve konumda kesim yapmak mümkündür. Ayrıca plazma kesim hizmetleri güvenli bir hizmet sunmaktadır. Patlayıcı ve yanıcı gazların kullanılmaması sayesinde güvenli bir kesim sağlanabilmektedir, aynı zamanda da ağır tüpler ve yakıt tankları gibi taşıma zorluğu yaratacak ek malzemelere ihtiyaç yoktur. Plazma kesimin kullanım kolaylığı sayesinde isteyen firma kolayca hizmet alabilmekte veya kolayca hizmet verebilmektedir, çünkü plazma kesim cihazlarının kullanımı oldukça kolaydır ve uzmanlık gerektirmez. Bu sayede çok geniş bir hizmet verme olanağı meydana çıkmaktadır. Temiz ve kaliteli hizmete ihtiyaç varsa plazma kesim gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Plazma kesim sayesinde yumuşak, sünek, esnek metaller ve alaşımlar düzgün şekilli, pürüzsüz, çapaksız ve istenen şekillerde kesilebilmektedir. Ayrıca hızlı ve ucuz kesim hizmeti için de plazma kesim yöntemine başvurulmaktadır. Taşınma kolaylığı sayesinde inşaat şantiyeleri ve atölyelerde kolaylıkla kullanılabilmektedir. Plazma kesim yönteminde birçok avantaj ve hizmet mevuttur. Plazma kesim yöntemiyle istenilen her metal kesilebilir. Böylece geniş ürün yelpazesinde kesim hizmeti verilebilir. Plazma kesim yönteminde malzemenin ön tavlama ve benzeri ön ısıtma işlemlerine ihtiyacı yoktur. Plazma kesim yöntemi ile kesim yapılmış ürünlerde ısıdan etkilenmiş bölge miktarı oldukça düşüktür ve bu da malzemelerdeki fire oranını düşürerek malzeme ve maliyet kayıplarını azaltır. Plazma kesime benzer diğer yöntemlerde yanıcı ve patlayıcı bazı gazların kullanımı zorunlu olsa da plazma kesimde yalnızca basınç yeterli olmaktadır. Plazma kesim yönteminde maliyet oldukça düşüktür. Bunun sebebi ise yalnızca sarf malzemelerine masraf yapılmak zorunda olunmasıdır. Diğer yöntemlerde pahalı kesme gazları ve regülatörler kullanılması gerekmektedir. Plazma kesim yönteminde manuel ve otomatik olarak çalışmak mümkündür. Böylece manuel veya otomasyon destekli hizmet seçenekleri mevcuttur. Plazma kesimin verimi oldukça yüksektir böylece kazanç açısından oldukça karlı bir kesme yöntemidir.

Plazma Kesim Hizmet Alanları

Plazma kesimin kullanıldığı hizmet alanlarını kısaca toparlayacak olursak bunlar: çelik ve paslanmaz çeliklerin kesimi için çelik endüstrisi, yumuşak metallerin kesimini gerektiği süs eşyası, korkuluk, çit gibi malzemelerin üretildiği sektörler, her metalin kesilebilmesi sebebiyle inşaat sektörü, makine sektörü, otomotiv sektörü ve otomotiv üretimi, araç parçalarının üretimi, tarım sektöründe tarımda kullanılan malzemelerin ve araç parçalarının üretiminde, elektrik elektronik sanayiinde, tekstil sektöründe, gıda sektöründe, seramik sektöründe, mobilya üretimi ve sanayiinde ve bunlar gibi kesim üretim ve metal şekillendirme işlemlerinin bulunduğu bütün sektörlerde plazma kesim yöntemi kendisine kullanım alanı bulmuştur. Taşınması kolay, maliyeti ucuz ve verimliliği yüksek olması sebebiyle çok sık tercih edilen ve bütün sektörlerde kullanılan bir kesim yöntemidir.   

Plazma Kesim Kullanım Hizmet Bedeli

Plazma kesim hızlı, kolay taşınabilir her yer de kullanılabilir bir kesim yöntemidir anca bunlardan daha çok öne çıkan bir özelliği ise düşük maliyetli olmasıdır. Hizmet veren kişiye de hizmet alan kişiye de maliyeti oldukça uygundur. Plazma kesim malzeme verimliliği yüksek, enerji tüketimi düşük, tasarruflu bir yöntemdir. Bu özellikler de plazma kesim yönteminin hizmet bedellerinin düşük olmasını sağlamaktadır. Ayrıca hizmet almak kadar plazma kesim makinesi almak da oldukça uygun bir bedele mal olmaktadır. Çok fazla plazma kesim hizmeti alan firmalar düşük bir yatırımlar plazma kesim makinesine sahip olabilir ve böylece plazma kesim işlemlerinde daha da fazla tasarruf edebilirler.
Hizmet Resimleri Plazma KesimPlazma KesimPlazma KesimPlazma KesimPlazma KesimPlazma Kesim