Geri
Abkant - Giyotin KesimCnc Hassas Plazma KesimGalvaniz KesimLazer KesimPlazma KesimSilindir BükümWater Jet Kesim

Lazer Kesim

Resimler
Lazer Kesim 

Karbondioksit gazına elektrik akımı verilmesi sonucunda lazer ışını elde edilir. Bu lazer ışınının yönlendirilmesi ve odaklanabilmesini sağlayarak lazer kesim makineleri ortaya çıkmıştır. Odaklanmış lazer kesim ışını malzemeye yönlendirilir ve bu malzeme daha sonra erir, yanar, buharlaşır veya bir gaz püskürterek atılır. Yüksek kaliteli bir yüzey kaplamalı bir kenar bırakarak. Pleksi, endüstriyel lazer kesiciler, düz sac malzemenin yanı sıra yapısal ve boru malzemeleri kesmek için de kullanılır. Bu makineler genelde metal kesmek ve kesim işini hassas bir şekilde yapabilmek için kullanılır. Estetik açıdan güzel görünmesi amacıyla karmaşık şekilli kesimler yapılacaksa özellikle lazer kesim tercih edilir.

Lazer Kesim Nerelerde Kullanılır

Farklı farklı sektörlerde yaygın kullanım alanına sahip olan lazer kesim, görsel açıdan iyi görünmesi gereken, estetik kaygısı taşıyan ürünlerin şekillendirilmesinde oldukça sık başvurulan bir yöntemdir. Kullanım alanlarına örnek vermek gerekirse bunlardan en sık karşımıza çıkanı reklam tabelalarında veya kurum isimlerinin yazımında gördüğümüz üç boyutlu harflerin üretimidir. Bunlara kutu harf sistemleri ismi verilmiştir. Paslanmaz çelikten veya pleksi malzemeden yapılan bu harflerin şekillendirilebilmesi ve güzel görüntü sağlanabilmesi için lazer kesim oldukça önemli bir kesim yöntemidir. Bu şekiller ver harfler öncelikle bilgisayar ortamında tasarlanır ve lazer cihazına tanıtılarak kesilir. Sonrasında yine lazer kesimle üretilen yan levhalar eklenerek üç boyutlu görününüm kazandırılır. Lazer kesimin kullanıldığı diğer bir alan ise genellikle metalden yapılan süs eşyalarıdır. Oldukça fazla ve karmaşık desen içeren tablo ve süs eşyaları için lazer kesim oldukça etkili ve kaliteli bir yöntemdir. Lazer kesimin hassasiyeti sayesinde karmaşık şekiller kolayca kesilebilir ayrıca ince çizgiler dar kısımlar gibi parçaların da kesiminde oldukça kolaylık sağlar. Bunların yanında lazer kesim, kalıp üretimi, makine üretimi, reklamcılık, mimarlık, mühendislik, inşaat, gemi ve yat sanayii, mobilya ve dekorasyon malzemeleri, otomotiv sanayii, otomotiv parça sanayii, vinç ve ağır iş makinaları üretimi, medikal cihaz üretimi, aydınlatma sistemleri imalatı, vida, somun, conta ve sızdırmazlık malzemeleri imalatı, elektrik elektronikte panel ve kabin imalatı gibi endüstrinin çeşit çeşit alanlarında kendisine geniş bir kullanım alanı bulmuştur.  
      
    
Lazer Kesim Hizmetleri

Lazer kesimde cnc lazer kesimiyle birçok hizmet verilmektedir. Makine parçalarının kesimi reklam yazılarının kesimi gibi özel ölçü gerektiren işlerde kaliteli lazer kesim hizmeti almak önemlidir. Ayrıca lazer kesimde önemli bir paya sahip olan hizmet fason lazer kesimdir. Fason kesim, kesime ihtiyaç duyan şirketin gerekli malzemeleri tasarımları ve diğer parametreleri sağlayarak kesim işini başka bir firmaya yaptırmasına denir. Bu şekilde her zaman kesime ihtiyaç duymayan firmalar için ekonomik bir hizmet ortaya çıkmıştır. Lazer kesim cihazı alarak yatırım maliyetine neden olmak yerine kesim yapan bir firmaya malzemesini kestiren şirketler masraflarını da azaltmış olmaktadır. Lazer kesim hizmetlerinin daha birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu hizmetler müşteri isteğine göre şekillenmekte olup talepler tam manasıyla karşılanabilmektedir. Bu hizmetler adetli kesim, adetsiz kesim, proje bazlı veya bireysel isteğe bağlı kesim olarak sınıflandırılabilir. Bireysel veya proje bazlı kesimde lazer tercih edilme sebebi öncelikle hızlı olmasıdır. Bunun yanında hassas ve düşük maliyetli bir kesim yöntemi olduğu için tercih edilmektedir.

Lazer Kesim Fiyatları

Lazer kesimde kesim ücretleri birçok parametreye göre değişkenlik göstermektedir. Lazer kesim yaptırdığımızda ödeyeceğimiz fiyat aynı parçadan kaç adet kestirdiğimize, büyük bir levha üzerinden kesim yaptırıyorsak bu levhanın alanının büyüklüğüne, kesilecek olan levhanın kalınlığına ve lazer kesimden çıkması gereken ürünün kalınlığına, kesim işleminin zorluğuna, kesilecek ürünün şekline ve karmaşıklığına göre değişkenlik gösterir. Lazer Kesim fiyatlarıyla ilgili korkulacak bir durum söz konusu değildir. Genelde lazer kesim fiyatları düşünülenden oldukça uygundur. Ekonomik bir kesim yöntemi olması sayesinde ekstra bir maliyet yaratmaz. Ayrıca eğer lazer kesim için başkasına gitmeyip kesimi kendiniz yapmak istiyorsanız geniş bir fiyat skalasında lazer kesim cihazları bulmanız mümkündür. İşinizin ihtiyacına göre maliyetleri göz önüne alarakta bu alana yatırım yapabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi sürekli lazer kesim hizmeti yapmıyorsanız; lazer kesim hizmetini profesyonelce yapan bir firmadan bu hizmeti almak doğru olacaktır. Ayrıca belirtmeliyiz ki birçok boyut ve kapasitede kaliteli kesim yapabilecek lazer kesim hizmetini Kanaat Demir ‘den alabilirsiniz. Bunun için ilgili telefonlardan bizlere ulaştığınızda müşteri hizmetlerimiz sizlere yardımcı olacaktır.
Hizmet Resimleri Lazer KesimLazer KesimLazer KesimLazer KesimLazer KesimLazer Kesim