Geri
Abkant - Giyotin KesimCnc Hassas Plazma KesimGalvaniz KesimLazer KesimPlazma KesimSilindir BükümWater Jet Kesim

Abkant - Giyotin Kesim

Resimler

Giyotin Makas Kesim

Giyotin makas kesim veya bilinen diğer adıyla akbant kesim, genelde zor kesilen metallerin koparma işlemi yaparak kesilmesi işlemine verilen addır. Çalışma prensibi, tasarımı ve kullanım şekli açısından günlük yaşamda kullanılan makaslara oldukça benzemektedir. Giyotin makasları çift bıçaklıdır. Bu bıçaklardan bir tanesi hareketli ve bir tanesi sabittir. Genelde alt makas sabit ve üst makas hareketlidir. Bu bıçaklar arsında belirli bir boşluk bulunmaktadır. Bu boşluğun büyüklüğü kesilecek metalin kalınlığına göre değişiklik gösterir. Geçmişte elle kontrol edilen bir mekanizmayken günümüzde bilgisayarla kontrol edilebilen mekanizmalardır. 
 
Giyotin Makas Kesim Makinası Nasıl Kullanılır

Giyotin makas aslında bir tezgahtır. Akbant tezgahı olarak bilinir. Bu makinada kesim, metal ile alakalı verilerin bilgisayar sistemine girilmesi ve tanımlanmasıyla gerçekleşir. Bu veriler kalınlık ve şeklin tanımlanmasını ve makinanın nasıl bir kesim yapacağının belirlenmesini sağlar. Bu şekilde standart bir kesim yapılabilir. Hatasız veya az hata oranıyla üretim yapılmış olur. Ayrıca bu veriler sayesinde kesim işlemi hızlanmış ve kalitesi artmış olur. Akbant tezgahlarının üretim kapasitesi de bilgisayara tanımlanan verilere göre belirlenir. 
 
Giyotin Makas Kesimin Faydaları Nelerdir

Giyotin makas kesim, kesilmesi hayli zor olan metallerin hızlı, düzgün, hatasız ve az zamanda çok sayıda kesilmesini sağlar. Bu hızlı ve hatasız üretim üretilen malzemenin verimini önemli ölçüde arttırır. Elle kesilen bir metalde oluşan küçük hatalar metalin deforme olmasına neden olur ve malzeme ve zaman kaybına yol açar. Bu durum hem maliyeti yükseltir hem de yapılacak işin daha uzun sürmesine neden olur. Bu sorunlardan yola çıkarak akbant tezgahlarını kullanan işletmelerin ekonomik olarak oldukça kar ettikleri ve metal kesim hatalarından dolayı orataya çıkan sorun ve kayıpları minimuma indirdikleri görülmüştür. 
 
Giyotin Makas Kesimi Hangi Alanlarda Kullanılır

Giyotin makas kesimi özellikle inşaat sektöründe sıklıkla başvurulan ve oldukça yaygın kullanılan yöntemdir. Çok katlı binalardan müstakil evlere kadar inşaat sektöründe bir çok alanda tecih edilmektedir. Giyotin makas kesimi hatasız, hızlı ve kaliteli kesimler yapar. Ayrıca sert malzemeleri kesmekte kullanıldığı için dayanıklı ürünler meydana gelir. Bu özellikler sayesinde giyotin makas kesim otomotiv, makine ve tarım sektöründe de kendisine oldukça önemli bir yer bulmuştur. Giyotin makas kesimin çok sık kullanıldığı işlemlere örnek vermek gerekirse; mobilya yapılacak sert malzemelerin kesiminde, beyaz eşya kesimlerinin tümünde, inşaat sektöründeki metallerin hemen hemen hepsinde, otomotivde ve diğer kara taşıtlarında kullanılan çeliklerin tümünün kesimlerinde, endüstride kullanılan makine ve cihazların parçalarının kesiminde deniz ve havacılık sektöründe kullanılan metallerin kesiminde ve bunlara benzer daha bir çok alanda kısacası metal kesimine ihtiyaç duyulan sektörlerin neredeyse hepsinde giyotin makas kesimi kullanılır. 
 
Akbant Tezgahları Başka Hangi Amaçlar İçin Kullanılabilir

Akbant tezgahlar denildiğinde akla akbant büküm tezgahları da gelebilir. Bu tezgahlar aynı zamanda insan gücüyle şekil verilmesi çok zor olan metalleri bükerek bu metallere şekil vermek  amacıyla da kullanılır. Genelde bu işlem metal saclarını bükmek ve istenilen forma getirmek için kullanılır. Sac malzemeleri bükerken istenen özellik ve ihtimalleri milimetrik olarak hassas bir şekilde sağlayabilmektedir. Akbant büküm işlemleri de kesme işlemine benzer olarak bilgisayar kontrolünde gerçekleştirilir. Bilgisayara tanımlanan veriler bükülmesi gereken malzemenin cinsi, büküm ölçüsü, kalıpla ilgili bilgiler, bükülecek malzemenin kalınlığı, bükülecek parça sayısı, büküm işleminin hızı, büküm açısı gibi parametrelerdir. Eğer farklı bir şey yapılmak isteniyorsa özel parametreler sisteme tanımlanmalıdır. Bu tezgahların avantajları birden fazla özellik içerir. Bu farklı özellikler sayesinde oluşan abkant tezgahlarının avantajlarına şöyle değinilebilir: çok sayıda bükümü aynı anda yapabilme performansına sahiptir, kullanışlı ve emniyetli bir yapıya sahiptirler, büküm hızları ayarlanabilir, ölçülerin makine kontrol paneline girilebilmesi oldukça kolay ve mümkündür, otomatik ve hızlı bir şekilde dayama ayarlamasının yapılabilmesi, makine kontrol sistemi ve büküm yapılacak olan parçaya göre dosya düzenlemesi yapılabilir, büküm ölçüsü, büküm sırası gibi içerikler saklanabilir ve depolanabilir. Kısacası akbant tezgahları oldukça kullanışlı, faydalı ve ekonomik olarak fayda sağlayan ve üretimi kolaylaştıran makinalardır. Teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte her geçen gün yeni özellikler eklenen akbant tezgahları da gelişerek ve değişerek çok daha yüksek hızlarda ve yüksek kapasitelerde çalışmaya devam edecektir. 

Kanaat Demir uzman personeli ile abkant büküm ile silindirik, konik, eliptik ve oval şekiller için gelen talepleri karşılayarak geniş bir alanda hizmet vermektedir. 
 
Saca şekil vermek, gelen talepleri zamanında teslim etmek, alınan işi kusursuz şekilde işlemek abkant kesim, abkant büküm, giyotin kesim konusunda uygun koşullarda hizmet vermek bizim işimiz. 1975 yılından beri gelişerek ve büyüyerek devam eden süreçte sizlerle işimizi dahada ileriye götürme gayreti içerisinde olmaktan mutluyuz. 
 
Hizmet Resimleri Abkant - Giyotin KesimAbkant - Giyotin KesimAbkant - Giyotin KesimAbkant - Giyotin KesimAbkant - Giyotin KesimAbkant - Giyotin Kesim